Rīgas pašvaldībā plāno īstenot projektu inovatīvu metožu izstrādei un izmantošanai matemātikas, dabas zinātņu un valodu stundās Rīgas Pārdaugavas pamatskolā, lai atbalstītu skolēnus ar zemiem sasniegumiem un skolēnus no imigrantu ģimenēm.
Projektu plānots īstenot ar Eiropas Savienības fondu atbalstu laikā no šā gada septembra līdz 2017.gada augusta beigām. Tā kopējās izmaksas ir 18 860 eiro. Domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja šonedēļ atbalstīja priekšfinansējuma 3772 eiro apmērā piešķiršanu projekta īstenošanai. Jautājumu vēl skatīs domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja.
Par projektu atbildīgā iestāde ir Rīgas Pārdaugavas pamatskola. Projekta pieteicēji skaidro, ka pamatskolā mācās skolēni no imigrantu un romu ģimenēm, kuriem pārsvarā ir zema mācīšanās motivācija, grūtības uztvert mācību vielu un zemi sasniegumi. Esot nepieciešams risināt tādas problēmas kā zema mācīšanās motivācija un zemi sasniegumi, kā rezultātā notiekot agra skolas pamešana un pamatizglītības neiegūšana. Iespējamie cēloņi ir skolēnu ģimenes, kam ir problēmas integrēties sabiedrībā.
Skolēniem ir nepieciešams atbalsts, lai pilnveidotos un izaugtu par Eiropas pilsoņiem, spējīgiem integrēties, lai kur arī dotos, norāda Pārdaugavas pamatskolā. Tādēļ skolām nepieciešams izstrādāt un ieviest jaunas mācīšanas metodes, kas atvieglotu skolēnu spēju pierādīt savas prasmes un zināšanas, sekmētu mācīšanās motivācijas uzlabojumus un palīdzētu skolēniem sekmīgi pabeigt skolu.
Projekta mērķgrupa ir vispārizglītojošo skolu dabas zinātņu, kā arī matemātikas un valodu skolotāji. Tā gaitā plānots apzināt un izstrādāt mācīšanas un sociālās inovācijas metodes, kas atbalstītu skolēnus ar zemiem sasniegumiem, no imigrantu ģimenēm un novērstu priekšlaicīgu skolas pamešanu, kā arī veidot pozitīvu attieksmi pret multikulturālu vidi Eiropas skolās un klasēs.
Projektā paredzētas tādas aktivitātes kā skolotāju pieredzes apmaiņa un semināri, pētījumu izstrāde, stundu plānu izstrāde un aprobācija un videokonferences. Projekta partneri ir pamatskolas no Vācijas, Kipras, Portugāles, Horvātijas un Islandes.